Skip to content Skip to footer

2023 yılında Filiz Yılmaz tarafından Koşuyolu’nda hayata geçirilen RS Sanat Alanı, çağdaş sanat dünyası için önemli bir sergileme platformu olarak kuruldu. Bütüncül ve kapsayıcı bir yaklaşımla tasarlanan RS Galeri, RS Akademi ve resimsepeti.com gibi farklı uzmanlık ve faaliyet alanlarına sahip platformları RS Sanat Alanı çatısı altında birleştirdi.

RS Galeri ile çağdaş Türk sanatı başta olmak üzere, sanatın farklı alanları konusunda bilgisi ve tutkusu olan sanatseverlere kendilerini ifade edebilecekleri özgün bir alan yaratırken, günümüz sanatının disiplinlerarası yapısına uygun olarak, karma ve kişisel sergilere, güncel küratöryel stratejilerle ev sahipliği yaparak, sanatçıları ve eserlerini geniş kitlelere ulaştıran dinamik ve yenilikçi bir ortam sunuyor.

RS Akademi ise gençlerin, sanat tutkularının izinden gidebilecekleri, deneyimli eğitimcilerimizin katkılarıyla yeteneklerini sanat eserlerine dönüştürebilecekleri bir eğitim platformu olarak tasarlandı. Sanat ve kültür alanında üreten profesyonel ve deneyimli hocalar tarafından; sanat tarihi ve çağdaş sanat konulu seminerler, sanatçı ve küratör buluşmaları, yetişkinlere ve çocuklara yönelik çeşitli çalıştaylar ve atölyelerin haftalık, aylık ve tek seferlik sürelerle yapılması planlanıyor.

Hediyeleşme geleneğine farklı alternatifler sunarken genç sanatçıları da desteklemeyi hedefleyen resimsepeti.com ise, sanat eserlerini herkes tarafından ulaşılabilir hâle getirmeyi kendine misyon edinen online bir platform olarak hizmet veriyor. Hediyeleşme geleneğine farklı alternatifler sunmayı, akla gelen ilk hediye alternatifleri yerine makul sanat eserleriyle unutulmaz izler bırakmayı, bu yöntemle genç sanatçıları da desteklemeyi hedefliyor.